Препарат «АКПІН»
Призначення препарату: Препарат «Акпін» ― термічні акарицидні смужки для боротьби з варроатозом та здійснення профілактичних заходів щодо акарапідозу бджіл.
Склад та форма випуску: Термічні картонні смужки, розміром 150 х 20 х 2,5 мм. Смужка препарату «Акпін» містить 0,240 г діючої речовини акпін, калієву селітру, допоміжні речовини. Упаковка препарату «Акпін» містить 10 термічних смужок.
Дозування та спосіб використання: Обробку бджолосімей, вражених кліщем варроа (Varroa destructor) або трахейним бджолиним кліщем (Acarapis woodi), препаратом «Акпін» проводять навесні, влітку та восени. Обробку препаратом «Акпін» слід проводити рано вранці або ввечері при температурі навколишнього повітря від +5°С до + 15°С. Термічні смужки препарату «Акпін» застосовують для обробки бджолосімей навесні, після їх обльоту, в літньо-осінній період ― після відкачування товарного меду та після виходу молодих бджіл з розплоду і формування гнізд на зимівлю. Безрозплідні виводки та пакети бджіл можна обробляти протягом усього бджільницького сезону. Для отримання найбільшого лікувального ефекту уражені кліщем бджолині сім'ї обробляють після видалення на них розплоду.
Препарат «Акпін» застосовується з розрахунку 1 термічна смужка на 1 бджолосімю з 10-12 соторамок. Перед початком обробки препаратом «Акпін»,смужки встряхують і тільки після цього підпалюють, вулик герметизують, на дно вулика встановлюють сітчастий підрамник.
Способи використання:
1. Термічну смужку препарату «Акпін» »,смужки встряхують і тільки після цього»,смужки встряхують і тільки після цього підпалюють, інтесивне полумя гасять і в тліючому вигляді смужку поміщають на металеву сітку підрамника або вводять смужку в вулик через нижній льоток, при цьому льоток закривається.
(//www.bboard.com.ua)
2. Термічну смужку препарату «Акпін» закріплюють на дріт довжиною 15-20 см та підпалюють, інтесивне полум'я гасять і в тліючому вигляді вводять у вулик зверху гнізда між крайніми соторамками, розширюючи простір між ними до 3-5 см.
Після повного згорання термічної смужки препарату «Акпін», вулик залишають герметично закритим додатково 30 хвилин. Залишки золи та термічної смужки, що залишились після обробки препаратом «Акпін», слід обов’язково видалити із вулика та утилізувати!
При сильній закліщованості бджолосім’ї допускається повторна обробка препаратом «Акпін». При цьому протягом наступної доби проводиться ретельний огляд стану бджіл на випадок їхньої переносимості препарату «Акпін», після чого, не раніше ніж через 1 добу проводиться повторна обробка препаратом «Акпін» з розрахунку 1 термічна смужка на 1 бджолосімю з 10-12 соторамок. Обробку бджолосімей, вражених кліщем варроа Varroa destructor або трахейним бджолиним кліщем Acarapis woodi, термічними смужками препарату «Акпін», закінчують за 15-20 днів до початку головного медозбору.
Застереження:
Мед, отриманий від бджолиних сімей, оброблених препаратом «Акпін», використовують в їжу на загальних підставах. Упаковку препарату «Акпін» слід відкривати на пасіці, безпосередньо перед його застосуванням
Заходи безпеки: При роботі з препаратом «Акпін» слід дотримуватися основних вимог з правил техніки безпеки при роботі з хімічними препаратами та виконувати загальні правила пожежної безпеки. Всі роботи з термічними смужками препарату «Акпін» слід проводити використовуючи
засоби індивідуального захисту: гумові рукавички, спецодяг та респіратор. Під час проведення обробки препаратом «Акпін» заборонено їсти, пити, палити тощо. Після закінчення роботи обличчя та руки слід вимити теплою водою з милом.
Умови зберігання: Препарат «Акпін» слід зберігати в герметично закритій тарі, в темному сухому прохолодному місці, окремо від харчових продуктів та агрохімікатів. Препарат «Акпін» слід зберігати в місцях недоступних для дітей та домашніх тварин при температурі від 0 ºС до 20 ºС.
Термін придатності: 2 роки з дня виготовлення.